COMELZ Caligola 4

Ayakkabı Tasarım ve Takımlama Yazılımı

Comelz Caligola 4, piyasanın standart haline gelmiş ayakkabı ve deri ürünleri tasarım ve takımlama yazılımıdır. Öğrenimi ve kullanımı son derece kolay olan Caligola 4 hemen hemen her bilgisayar sisteminde çalışabilir. Menüleri, butonları ve kısayolları tamamen kişiselleştirilebilir ve çalışma tarzınıza özgü şablonları Caligola 4’te oluşturarak zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Takımlama ve profilden yaratma modüllerinin bulunduğu yazılımımızda, ıstampa çizme işlemlerinizi tarayıcı ile tek tuşla taratarak programa aktarabilirsiniz. Tasarımı bitmiş modelinize model resim ve kalite bilgileriyle ilgili kapak sayfası oluşturabilir, ve bu sayfayı yazdırabilirsiniz. Maliyet hesaplama modülüyle modelinizin kaç desiden çıkacağının öngörüsel maliyetini yine Caligola 4 üzerinden görebilirsiniz. Böylece ilgili modelin bitirilmesi için toplam kaç desi deri gerekeceğinin sonucunu görerek, bu rakama göre deri ayırabilirsiniz. 4 farklı modülü bulunan Caligola 4’ün bu modüllerini aşağıda örnekli görebilirsiniz.

COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

Comelz Caligola 4 Modülleri

1.Takımlama ve Profilden Çizim Modülü

COMELZ Caligola 4 (AC Makine)COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

Çizmenin konç bölümüne ayrı alt bölümüne ayrı takımlama kuralları koyabilirsiniz.

2. Kapak Sayfası Modülü

Modellerinizi ve tüm kalitelerinizi model model bu şekilde arşivleyebilirsiniz.

3. Veri Sayfaları (Materyal Gereksinim ve Maliyet Hesaplama Modülü) COMELZ Caligola 4 (AC Makine)COMELZ Caligola 4 (AC Makine)Model ve liste için ihtiyaç duyulan materyal ve aksesuarların listesi PDF olarak alınabilir. Hangi parça için ne kadar desi deri, ne kadar astar ya da ne kadar eyelet gerektiği bu şekilde döküm alınabilir. 4. Otomatik Yerleştirme Modülü COMELZ Caligola 4 (AC Makine) Hem deri hem de sentetik için otomatik yerleştirme modellemelerini Caligola’da yani henüz kesimhaneye gitmeden ofiste yapabilirsiniz. Nestingte daha önceden hazırladığınız kendi kanatlarınıza burada otomatik yerleştirme yaparak işin gidişatı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

KISA KISA

¬ Windows, OSx ve Linux işletim sistemlerinde çalıştırabilirsiniz.

¬ Bütün Cad/Cam sistemleriyle uyumludur ve bu sistemler arasında dosya transferi yapabilirsiniz.
CMZ, DXF ve HPGL formatlarında dışa aktarım yapabilir böylece tüm teknolojilerle veri alışverişi yapabilirsiniz.
COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

¬ Tarayıcı ya da Digitizer ile ıstampa okutabilirsiniz.
A3 ve A4 boy tarayıcı ve çizim tabletleri ile ıstampa okutabilir, PAT, CMZ, DXF ve SHOE dosya formatlarında modelleri Caligola 4’te açabilirsiniz.

COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

¬ Tamamı Türkçe arayüz ile kullanım kolaylığı ve hayat boyu dil desteği tecrübe edebilirsiniz.

COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

¬ Ücretsiz ömür boyu uzaktan destek alabilirsiniz.

Resimler
Videolar

 

Katalog

Comelz Caligola 4 Kataloğu