COMELZ Cleopatra

Çanta Tasarım Yazılımı

COMELZ Cleopatra, Çanta tasarlamak üzere geliştirilmiş son derece güçlü ve parametrik bir programdır. Tasarımcının her türlü ihtiyacı düşünülerek geliştirilmiş yazılım, modernin yanı sıra geleneksel tasarım metodlarıyla çalışmaya da uygundur.

Istampa ile çalışıldığı durumda aktarma işlemini tarayıcı ile doğrudan ya da digitizer ile işaretleyerek yapabilirsiniz. Cleopatra PAT, CMZ, DXF ve SHOE dosya formatlarını destekleyerek dünyaya açılmaktadır. Modelci ya da tasarımcıların birbirinden ayrı lokasyonlarda olduğu ve farklı teknolojileri kullanıyor olduğu bir senaryoda dosya transferi son derece kolaydır.

Cleopatranın, eksen, ayna, stencil, dolgu ve margin ve diğer özel kor özellikleri çantanın çok kısa sürede ortaya çıkmasını sağlar. Modern metod ile çantanın sadece temel hatlarını çizip, değişken bileşenlerin tamamını Cleopatranın kor elementlerine bırakabilirsiniz.

Geleneksel, yani her bir parçanın birbirinden bağımsız olduğu çalışma şekli metodunda ızgara sistemiyle Cleopatra, büyük hız ve ergonomi sağlar. Parçalar arası ek, dikiş yerlerinin birbirine göre son durumları yine Cleopatra tarafından takip edilir ve istenmeyen bir durum tasarımcının gözünden kaçtığında Cleopatra tasarımcıyı uyarır. 

Caligola 4 ‘ten tanıdığımız veri sayfaları modülü (materyal gereksinim ve maliyet hesaplama modülü), Cleopatra’ya da entegre edilebilir. Böylece modellemesi ve tasarımı tamamlanmış çantanın belirlenmiş adedi için, hangi materyalden kaç desi ya da metrekare ya da hangi aksesuardan ne kadar gerekeceği bu modülce hesaplanır ve PDF olarak çıktısı alınabilir.

 

Materyaller talep doğrultusunda tedarik edilmektedir.

Materyaller talep doğrultusunda tedarik edilmektedir.