COMELZ CZ+ |L Sentetik Deri Katlı Kesim


¬ 2000mm Kesim Alanı ¬ Yeni Raylı Robot Eksen Sistemi ¬ FAS, Ön ve Arka Kırılmaz Cam Panel Sistemi
¬ TMC2 Süpersonik Pnömatik Kafalar ile benzersiz kesim kalitesi ¬ ONK Otomatik Istampa Yerleştirme Sistemi ¬ Stats Report Uzaktan İzleme Yazılımı ve Endüstri 4.0 Entegresi
¬ Comelz Üretimi Emsalsiz Lazer Teknolojisi ile Istampa Yansıtma ¬ Sonsuz Bant & Sonsuz Konveyör Hareketi ve Benzersiz Keçe Ömrü ¬ Sol/Sağ Kafa için Bıçak; 4’er Şarjör Zımba ve Gümüş Kalem Slotu
¬ Vision CC ile hassas bant takip sistemi ile kusursuz kesim kalitesi ¬ Rear Monitor: Toplayıcı için merkezi kontrol dokunmatik ekranı ¬ TUV Güvenlik Kiti
(AB Standartlarınca Onaylı)

CZ+ | L, sentetik suni deri, tekstil materyalleri, kumaş, astar, tela vb. materyalleri birbiri üstünde kat olacak şekilde seri şekilde kesen Comelz’in en güçlü makinelerinden biridir. Örneğin suni deride lamineli ya da laminesiz olarak 20mm’ye kadar katlı olarak kesim sunan makineyi, önündeki rulo aparatı ile sürekli şekilde ya da ek aksesuar olarak makine beraberinde tedarik edilen pastal açma masalarında pastal hazırlayarak besleyebilirsiniz. Makineyi bu iki şekilde suni deri ya da kesilecek diğer malzemelerle besleyebilirsiniz. Aşağıda sunulan videoda da izleyebileceğiniz gibi, malzemeler kitleme mekanizmaları sayesinde soldan ve sağdan basılarak kitlenir ve malzeme kesim kafalarının önüne kesilmeye varana kadar kilitli şekilde yolculuk eder. Böylece malzemenin kayması ve katmanları arası birbirinden ayrılmalar önlenmiş olur.

Güçlü vakum malzemeleri yine yeşil renkli keçeye çok kuvvetli ölçüde tutundurur ve kesim sırasında da katmanlar arasında kayma önlenir.

Comelz TMC2 süpersonik seri kafaları 20mm’ye derinliğe kadar tüm katmanları eşit olarak kesebilmekte ve konikleştirme yapmadan en alt kata kadar zımba vurabilmektedir.

Otomatik yerleştirmenin CZ+ | L beynindeki yazılım ve algoritmalarca yapıldığı makineye, ıstampa yüklemi işlemi Comelz’in geleneksel sistemince çok basit şekilde yapılır. Kesilecek olan ıstampa ve adet ölçü listesi makineye yüklendikten sonra, örneğin bir spor ayakkabının bütün parçaları makineye tanıtıldıktan sonra, beyin tüm kesilecekler listesini öğrenir ve ıstampaları otomatik olarak yerleştirip size gösterir. Minimum fireye odaklı sistem, size materyalden ciddi ölçülerde tasarruf ettirir.

Yazılım, daha işin kesilmesinde evvel, size o listenin kaç metre rulodan çıkacağını söyler. Böylece işler için kaç metre malzeme gerekeceğini önceden bilebilirsiniz. 

Suni deri ve tekstil malzemelerinin kesiminin yanı sıra, CZ+| L ile tek kat orijinal deri de kesilebilmektedir. Hem 20mm’ye kadar katlı suni deri; hem de tek kat orijinal deri kesimi sunmasıyla hibrit bir makine olarak öne çıkan CZ+ |L, deri ve suni beraber çalışan fabrikalar için de biçimi kaftandır. Suni kesimden deri kesime geçerken makine ve kafalar üzerinde herhangi bir motor ya da kart değişimine ihtiyaç olmaz. Suni deriyi kaldırıp direk deri kesime geçilebilmektedir.

Kendi model ve materyalinizle ofisimizde deneme yapmak üzere bizi arayabilirsiniz.

ResimlerVideolar

Katalog


COMELZ CZ+L Kataloğu