COMELZ CZ/XL Deri Kesim Makinesi

¬ TMC2 Süpersonik Pnömatik Kafalar ile benzersiz kesim kalitesi ¬ ONK Otomatik Istampa Yerleştirme Sistemi ¬ Stats Report Uzaktan İzleme Yazılımı ve Endüstri 4.0 Entegresi
¬ Comelz Üretimi Emsalsiz Lazer Teknolojisi ile Istampa Yansıtma ¬ Sonsuz Bant & Sonsuz Konveyör Hareketi ve Benzersiz Keçe Ömrü ¬ Sol/Sağ Kafa için Bıçak; 4’er Şarjör Zımba ve Gümüş Kalem Slotu
¬ Vision CC ile hassas bant takip sistemi ile kusursuz kesim kalitesi ¬ Rear Monitor: Toplayıcı için merkezi kontrol dokunmatik ekranı ¬ TUV Güvenlik Kiti
(AB Standartlarınca Onaylı)

TEKNOLOJİ

CZ/XL -2400mm- TMC2 Çift Kafalı, Bıçaklı

”Seri üretimin Türkiye ve dünyada en yaygın makinesi CZ/XL, COMELZ CZ Serisinin 2400mm ile en geniş makinesidir.”

CZ/XL olgun dana derilerinin dahi çoğu durumda tamamını alabilecek genişliğe sahip olmasıyla genişlik bazından tüm ayakkabı üreticilerinin ihtiyacını karşılamaktadır. Yani yüksek desiler ile çalışmaya imkan veren bu teknoloji ile, tüm deri ve saraç ürün çeşitlerine hizmet verilebilmektedir.

(Daha geniş makinemiz için COMELZ’in 2020 Simac fuarında lansmanını yaptığı CZ+ serisinden CZ+ | XXL ‘i inceleyebilirsiniz). 

Özellikler

 • TMC2 Süpersonik Pnömatik Kafalar
  2 kafalı sistem; bıçak motorları, zımba motorları ve kalem ünitesine sahiptir. Bu motor ve ünitelerin tamamı pnömatik olup, kafa üzerinde elektriksellik yok denecek kadar azdır. TMC2 kafalar birer elmas bıçak, dörder zımba ve birer gümüş kaleme istasyon sağlamaktadır.
 • Lazer Projeksiyon Sistemi
  Kesilecek parçaları kesim alanına yansıtan Comelz özel üretimi lazer projeksiyon sistemi.
 • Conveyor
  Konveyör hareketi ile sonsuz çalışma uzunluğu sağlanır. Ve deri kesildikçe konveyör tersine dönerek, deriyi makinenin içine sürükler. Deri kesildikçe arkaya doğru götürülür. Ve makinenin arka toplama bölgesinde, kesilmiş parçalar toplanır.
 • Vision CC takometri sistemi
 • LED ayarlanabilir LED ışık sistemi
 • ONK otomatik ıstampa yerleştirme yazılımı
 • GL mekatronik kontrol yazılımı
 • CalCon model düzenleme yazılımı
 • Nesting Manager otomatik yerleştirme zekası
 • Nesting Report otomatik yerleştirme raporlama
 • Stats Report uzaktan izleme yazılımı
 • Aurelia deri kesim ERP yazılımı
 • Part Collector kesilen parçaları için toplayıcı destek modülü
 • Micro Vacuum ve daha nice özelliklerimiz ile ilgili detaylı bilgilendirme için sizleri ofisimize bekleriz.

Kusursuz Kalite

Comelz’in mühendislik harikası pnömatik TMC2 kafalar, arkasında 100 kişilik yazılım ekibi bulunan mekatronik kontrol yazılımı GL, özel elmas bıçak tasarımı ve Vision CC hassas deri takip sistemi ile benzersiz bir kesim kalitesi sağlanmaktadır.

TMC2 Kafalar

ø GARANTİ: 

Comelz tüm makinelerine 1 yıl garanti sağlar. Garanti sınırları içerisinde tüm servis hizmetleri ve parça değişimleri ücretsizdir. Garanti sonrası firmamızla bakım anlaşması yaparak bir nevi garantiden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Makine eğitimleri ve yazılım eğitimleri tamamen ücretsizdir. AC Makine hem makine teslimatından önce kendi ofisimizde, hem de makine teslimatından sonra fabrikanızda çift yönlü 2 eğitim sağlar.

ø SERVİS

AC Makine, Türkiye ve komşu ülkerinde Comelz’in yetkili satıcısı ve yetkili servis sağlayıcısıdır. Bu bölgelerde bulunan tüm makineler AC Makine’nin sorumluluğu altındadır. İstanbul içi aynı gün, İstanbul dışı için 1 gün ve Türkiye dışı için 3 günde servis geri dönüşü yapan ekibimiz, geniş yedek parça stoğu ile de üretiminizin kati surette durmayacağını vaad eder. Program kaynaklı sorunlar durumunda aynı saat içerisinde uzaktan bağlantı sağlayarak sorunlarınızı çözmekteyiz. 2002’den beri büyüyerek ve gelişerek Comelz servisini sağlayan profesyonel ekibimiz satış sonrası tüm makinelerinin arkasında durmaktadır.

Tüm teknik özellikler ve şartnameler mevcut olup gerekli mercilere çeşitli dillerde temin edilebilmektedir.