COMELZ CZ+ |L Suni Deri Katlı Kesim Makinesi

Sektörler: Suni Deri ile Çalışan Tüm Sektörler; Ayakkabı, Çanta vs...

¬ 1850mm Kesim Alanı¬ Yeni Raylı Robot Eksen Sistemi¬ FAS/RAS, Ön ve Arka Kırılmaz Cam Panel Sistemi
¬ TH8 Süpersonik Pneumatik Kafalar ile benzersiz kesim kalitesi¬ ANS Otomatik Istampa Yerleştirme Yazılımı¬ Stats Report Uzaktan İzleme Yazılımı ve
Endüstri 4.0 Entegresi
¬ Comelz Üretimi Emsalsiz Lazer Teknolojisi ile Istampa Yansıtma¬ Sonsuz Bant & Sonsuz Konveyör Hareketi ve Benzersiz Keçe Ömrü¬ Sol/Sağ Kafa için birer Bıçak; 4’er Şarjör Zımba ve Gümüş Kalem Slotu
¬ Vision CC ile hassas bant takip sistemi ile kusursuz kesim kalitesi¬ RM: Toplayıcı için merkezi kontrol dokunmatik ekranı¬ TUV Güvenlik Kiti
(AB Standartlarınca Onaylı)

Deri Kesimde İtalyan Mühendisliği; COMELZ

CZ Plus L modeli 1.85 metre çalışma genişliğine sahiptir. Kesim kafaları bu çalışma alanının tamamında büyük bir hızla kesim yapmakta, kafalar manyetik eksen üzerinde hareket etmektedir. 


COMELZ’in bu en geniş ve en hızlı deri kesim makinesi, ayakkabı ve çanta sektörleriyle beraber, otomotiv, koltuk ve mobilya sektörlerinde de kullanılmaktadır. Günlük yoğun adetlerle çalışan ve geniş/tam kanatlarla üretim yapan tüm müşteriler için biçilmiştir bir kaftandır. İri kanatlar ortadan ayrılmaya gerek kalmadan, direk makineye beslenerek seri şekilde kesilmektedir. Gün sonu çok yüksek adetlerde kesilmiş iş alınmaktadır.

TH; Supersonic Kesim Kafaları

Otomotiv ve koltuk benzeri sektörlerde kesilecek model parçaları epey büyük olduğu için, kimi durumlarda kanadı ikiye ayırmak işe yaramamaktadır. CZ+XXL, bu tarz durumlarda müşterinin ihtiyacına yine cevap vermektedir. Kesilecek devasa parçalar, CZCL yeşil lazer teknolojisiyle birer birer deri üzerine yerleştirilerek, kes emriyle kesime gönderilir. Deri vakumlama sistemi ve konveyör teknolojisi olan makine, FAS/RAS akıllı cam paneller ve son teknoloji kesim kafalarıyla ileri endüstriyel bir makine haline dönüşür. Comelz’in son teknoloji kesim kafaları, tela gibi ince tekstil malzemelerinden suni deriye, ince veya kalın hakiki deriden kesimi zor kurşun geçirmez materyallere kadar, ustalıkla kesim sağlamaktadır. Tüm muadillerine göre en seri kesimi sağlayan bu kafalar, kesim esnasında birbirlerine 1cm’ye kadar yaklaşabilmektedir.

COMELZ TH Heads

Kusursuz Kesim Kalitesi

İtalyan COMELZ, 1943 yılından beri süre gelen bilgi, birikim ve arge çalışmalarının bir neticesi olarak, bugün teknolojik anlamda deri kesimin geldiği noktada bir öncü konumundadır. 100 kişilik bir yazılım geliştirici ekibi bulunan Comelz, inovatif anlamda hergün daha iyi ve daha seri bir deri kesimin yollarını aramaktadır. Teknolojinin geldiğin son raddede bugün TH kafalar, sektörün en hassas deri kesimini sağlamaktadır. Ayakkabı üretiminden, çantaya; Otomotivden koltuk üretimine gibi geniş bir spektrumda COMELZ, dünya markalarının tercihi konumundadır.

COMELZ deri kesim

FAS/RAS; Akıllı Cam Paneller

Önde ve arkada bulunan ses geçirmez malzemeden yapılmış cam paneller, otonom ve hareketlidir. Makine ile haberleşen paneller, kesim öncesi seri şekilde kapanır. Makine kesim halinde değilken yukarı açılırlar. Önde bulunan panel (FAS), kesilecek malzemeyi çok güçlü sıkıştırarak kampana görevi görmektedir. Kesim esnasında materyalin makine içinde kalan kısmı vakum ve FAS sayesinde makine içinde sabitlenir ve kesim esnasında malzeme tamamen sabit olur. Kafalarda bulunan 8mm osilasyon motorlarının vibrasyon sesini de makinenin içine hapseden FAS (ön panel) ve RAS (arka panel), kullanıcı için sessiz bir çalışma ortamı sağlar.

ANS Yapay Zeka; Otomatik Istampa Dizme Yazılımı

ANS, kesilecek parçaların ve ıstampaların otomatik yerleştirilmesini sağlayan yazılımdır.Kesicinin parçaları kesim alanına birer birer dizdiği manuel sistemin aksine, ANS tam otomatiktir. Tüm liste yapay zeka tarafından en az fire verecek şekilde titizlikle yerleştirilir. Hem deriden tasarruf hem de manuel dizme süresinden tasarruf edilir.

COMELZ CZ+XXL' nin Fabrikanıza Katacağı Avantajlar

 • Yüksek hacimlerde seri deri kesim
 • Bir çok pres makinesinin yerini alması
 • Desiden 12%' lere varan tasarruf
 • Örneğin, 20 desiden çıkan bir ayakkabının, artık 18 desiden çıkma durumu
 • Preslerin ortadan kalkmasından dolayı, pres bıçağı maliyetlerinin de ortadan kalkması
 • Dolayısıyla hem iş gücünden, hem pres bıçaklarından hem de deriden büyük tasarruf.
 • Gün sonu yüksek adetlerde iş kesmiş olmak
 • Istampa dizme işleminin yapay zeka tarafından yapılmasıyla elde edilen desi tasarrufunun yanı sıra; operatör tercih ve insiyatiflerinin tamamen yazılımlara bırakılması.
 • Tüm modellerinizi bir tarayıcı aracılığıyla dijitalleştirme imkanı, ıstampalardan ve kalıplardan kurtulma
 • Butik ve az adetli listeleri hemen kesme imkanı, ani gelen işler için bıçak yaptırma ve zaman kaybı problemlerinin ortadan kalkması
 • Tüm modellerinizi içeren dijital bir model kütüphanesine sahip olmak ve modelleriniz arasında kolayca gezinebilmek
 • Kusursuz kesim kalitesi, elmas bıçaklarla yapılan kesimde mükemmel kalite, kesimi zor işlerin dahi kolayca yapılması
 • Aynı anda kesim, zımba delik delme operasyonları ve dikişi izi için gümüş veya uçan kalem çekme imkanı
 • Model yazılımı sayesinde listenin kaç desiden veya kaç metreden çıkacağını kesimden önce öngörme ve tüm kesim sürecini raporlayabilme imkanı

CZ+ Serisi Lansman Videosunu İzleyin;

Opsiyonlar;

Çanta ve saraciye grubu üreticiler için çok önemli ve nadir bir özellik; deri kesim makinesi üzerinde araçlama imkanı makine beraberinde opsiyonel olarak sunulmaktadır.

COMELZ CalCon Modelde İşlem

CalCon Modelde İşlem

Modelde işlem yazılımı ile modelinizi en ince ayrıntısına kadar programlayabilir, yaptığınız değişiklikleri sonsuza kadar koruyabilirsiniz.

COMELZ Caligola 4 (AC Makine)

Ayakkabı modeli geliştirmeye yarayan, profilden parçalama özellikleri ve takımlama özellikleri olan Caligola 4, dijital tarayıcı ile aktif çalışmakta ve makine beraberinde temin edilebilmektedir.

COMELZ Cleopatra for Çanta Tasarım

Çanta geliştirmeye yarayan, tasarımı kolaylaştıran özelliklere sahip Cleopatra, makine beraberinde temin edilebilmektedir.

Kesilecek işin parçalarını, minimum fire olacak şekilde dizen yapay zeka yazılımı ANS, makine beraberinde modül olarak temin edilmektedir.

COMELZ NEK+ Nesting Makinesi (ACMakine)

Otomatik ıstampa/parça dizimi yapılacak kanatların dijitalleştirme ve kalitelerine ayrılma işlemi NEK’te yapılmaktadır. CZ+XXL ile entegre çalışmaktadır.

Garanti & Kurulumlar

 • Comelz tüm makinelerine 1 yıl garanti sağlar. 
 • Garanti sınırları içerisinde tüm servis hizmetleri ve parça değişimleri ücretsizdir. 
 • Garanti sonrası firmamızla bakım anlaşması yaparak bir nevi garantiden yararlanmaya devam edebilirsiniz. 
 • Kurulumlar, makine kullanım eğitimleri ve yazılım eğitimleri tamamen ücretsizdir. 
 • AC Makine hem makine teslimatından önce, hem de makine teslimatından sonra çift yönlü 2 eğitim sağlar.