AC Makine, Comelz’in Türkiye, Azerbeycan, Özbekistan, Gürcistan, İran, Irak, Lübnan ve diğer Türki ülkelerdeki resmi distribütörüdür ve Comelz’in Türkiye ve Ortadoğu’da satış ve satış sonrası operasyonlarını yerine getirmekle yükümlü tek yetkili oluşumudur. AC Makine ailesi, Comelz’i bu coğrafyada organik ve dinamik halde tutmak gibi elzem bir görevi başarıyla yerine getirmek için 7/24 çalışmaktadır.

COMELZ’in Türkiye ve Ortadoğu’da varlığı olan AC Makine, sorumluluğunda olan tüm makinelere anında teknik servis sağlar. Güçlü, eğitimli ve Comelz lisanslı teknik kadromuz, zengin yedek parça stoğumuz ve hızlı koordinasyon özelliğimiz desteğiyle üreticiyi bekletmeden servis sağlıyoruz. Türkiye’de ve dünyada yaygınlığımız ve makine miktarımız, bu makinelerin tamamının faaliyet halinde oluşu ve müşterilerimizin memnuniyeti bizim faaliyet sebebimizdir.

COMELZ, 1943 yılından beri ayakkabı, çanta ve diğer deri aksesuarlarının üretiminde ilk aşama olan deri kesim aşamasına makineleri ve ileri teknoloji tüm ürünleriyle yön vermektedir. Comelz dünyada Nike, Adidas, Reebok, New Balance, Louis Vutton, Prada, Converse, Burberry, Celine, Gucci ve Christian Dior gibi isimlerin üretimlerine yön veren bir markadır. Comelz markasının perde arkasında deneyimli ve alanında ünlü mühendislerden kurulmuş çok güçlü bir ARGE bulunmaktadır. Bu ARGE kesim kalitesi, kesici konforu, üretim hızı ve derideki fire/kazanç oranlarını temel alarak var olan teknolojiyi ileri taşımak üzere 7/24 çalışmaktadır. Comelz makineleri, bir CNC yığını olmaktan çok öte, aslında prematüre yapay zekalara sahiptir. Comelz makinenize sadece deri kanadınız üzerindeki ispireleri söylersiniz, akabinde size hem yerleştirmenizi hem de deri kesiminizi en düşük firelerde yapar. İlk çift kafalı makineyi üreten ve konveyör bant sistemini dünyaya tanıtan şirket olan Comelz, kesim ve kesilen ıstampanın toplanması işlerini eş zamanlı hale getirdiği için 2001 yılında Türkiye piyasasınında ilgi odağı olmuştur. Comelz, Türkiye’ de bugün ortalama 400 makineye sahiptir. AC Makine Türkiye, Irak, İran, Suriye, Gürcistan, Azerbeycan ve Ermenistan ülkerinin resmi Comelz tem- silcisidir. Kısaca Ortadoğu’ da ki Comelz varlığından sorumlu olan AC Makine, mevcut makinelere sağladığı servis sebebiyle de büyük bir sorumluluğa sahiptir. Makine varlığı anlamında Ortadoğu’da rakipsiz olan Comelz, AC Makine’nin geliştirmekte olduğu network sayesinde hızlı servis, hızlı sarf malzeme ve hızlı yedek parça teminini garanti etmektedir.

COMELZ Zaman Tüneli

 • 1943

  Comelz İtalya, Vigevano'da doğdu.
 • 1997

  Sektördeki ilk çift kafalı konveyörlü ve bilgisayarlı deri kesim makinesi COMELZ tarafından tanıtıldı.
 • 2001

  Comelz ile Türkiye pazarında ilk makinemizi verdik.
 • 2013

  Comelz, ikinci üretim fabrikasını yine İtalya'da açtı.
 • 2017

  Türkiye pazarının yanı sıra, Ortadoğu pazarı da AC Makine sorumluluğuna geçti.
 • 2018

  COMELZ, deri yarma makineleri üreticisi Camoga ve yazılım devi Develer'i satın alarak bünyesine kattı.
 • 2020

  AC Makine ile Türkiye ve çevre ülkelerde toplam 400 makineye ulaşıldı.

Birbirinden değerli bazı iş ortaklarımız