COMELZ SS20 Tıraş Makinesi


TAMAMEN BİLGİSAYARLI

SS20 tamamen bilgisayarlı olarak geliştirilmiş, sektörde öncü ve benzersiz bir saya kenarı tıraşlama makinesidir. Modern ve mekaniğinin bir araya geldiği bu teknolojide, SS20 geleneksel tıraş makinelerinden ayrılmaktadır. SS20’e eklenmiş bilgisayar, kimi benzersiz özellikleri beraberinde getirmektedir.

Makine operasyon halindeyken daimi olarak kendini izler ve gerekli durumlarda otomatik ayarlamalarda bulunur. Böylece operatör gerekli mekanik ayarlamaları yapmak üzere makineyi durdurmaz ve zamandan tasarruf edilmiş olur. Bütün fonksiyonlar, bilgisayar tarafından direkt olarak kontrol edilen ve mekanik ünitelerce çalıştırılan bağımsız motorlarca yönetilir.

Mekanik ünitelerin orijinal yapısı, yana yatırılabilen bir elektro eksen kullanılmasını mümkün kılmıştır. Bunun sonucunda bıçak ve bileme taşı değişimi son derece kolay yapılmaktadır.

Konsol yani elektronik ön panel kullanımı son derece kolay ve anlaşılabilirdir. Sadece yarım saatlik bir eğitimin ardından operatör makineye hakim olabilmektedir. Makineye bütünleştirilmiş özel bir toz toplama kafesi sayesinde, deri tozu ve artığıyla başa çıkılabilmektedir.

BIÇAK VE TAŞ BİLEME

Geleneksel makinelerde yapılan bıçak bilemesi ve taş bilemesi inanılmaz zaman kayıplarına yol açmaktadır. Ancak bu iki işlem SS20’de tamamen otomatik ve bilgisayarlıdır. Operatör tarafından bileme parametreleri olan basınç, süre ve aralık belirlenir ve bileme bu parametrelere göre makine tarafından otomatik gerçekleşir. Kimi özel traşlama işleriniz için makineye devamlı bileme halinde kalması dahi öğretilebilir. Operatörün tercihine bağlı olarak hem bıçak hem de taş bileme işlemleri devre dışı da bırakılabilir.

TIRAŞLAMA İŞLEMİ

Tıraşlama parametreleri —kalınlık, genişlik, açı, dönüş hızı— ön panelde gösterilir ve mikro-metrik olarak ayarlanabilir. Operatör traşlanacak ıstampa için gerekli parametreleri konsola girdikten sonra bu hafızaya kaydedilir. 800 kanal hafıza bulunan makinede, operatör belirli ürün grubu için traşlama parametrelerini kaydedebilir. Ve istediği zaman bu hafızayı tekrar geri çağırıp, işlemine devam edebilir.

Hareketli ve sabit olmak üzere iki tıraş genişliği rehberi bulunur: Hareket edebilen ayak, tıraş genişliğini ayarlamada kusursuz bir ince ayarı mümkün kılar. Ya da gerekli parametre ile ayak çalışma alanının altına gizlenir ve sabit rehbere geçilir.

VERİ SAKLAMA, HAFIZA

Makine 800 farklı çeşit tıraş için gerekli parametreleri tutan bir hafıza ünitesine sahiptir (100×8 grup). Hafızlar arası geçiş yapmak son derece kolay ve hızlıdır. Sadece birkaç tuşa basarak istenilen hafızanın çağırılması ve 800 farklı hafızanın el altında olması mükemmel bir zaman tasarrufudur.

1 yıl önce çalıştığınız tıraşlama parametrelerini birkaç tuşla geri getirebilir ve aynı işe devam edebilirsiniz.

Gerektiği durumda bir hafıza slotunda bulunan parametrelerde ufak değişikler yapılarak tekrar kaydedilebilir. Kayıt başka bir slota ya da eski verinin üzerine yazarak olabilmektedir.

Resimler


Videolar

Katalog

COMELZ SS20 Traş Makinesi Kataloğu